امروز: دوشنبه، 12 خرداد 1399

تجربه در ماهیگیری

معرفی وبلاگ جدید تجربه در ماهیگیری

 

با سلام در پست زیر قصد معرفی وبلاگ دوست خوبمون

اقا مهدی حسین زاده معروف به ( مهدی فیشر ) یکی از مدیران سایت را برای شما دارم

 در زیر بیوگرافی کوتاهی از ایشان میبینید

نام:    مهدی حسین زاده 

تاریخ تولد: فروردین 1359

محل سکونت:  تهران

ساکن تهرانم؛از کودکی عاشق ماهیگیری بودم.از سال 1382 ماهیگیری رو شروع کردم .بیش از 4 ساله که این ورزش رو به صورت حرفه ای دنبال میکنم.عاشق مناطق بکر هستم و هر جائی که ماهی باشه.در این چند سال با دوستان ماهیگیر زیادی آشنا شدم که همشون برام عزیزن.ماهیگیران ورزشی رو دوست دارم و از دیدن ماهی خوارها حالم یجوری خراب میشه!هدفم از راه اندازی وب؛انتقال تجربه های ماهیگیری به دوستان تازه کار عزیز؛تبادل اطلاعات بین ماهیگیران و خلاصه اینکه یه پاتوقی باشه برای خط خطی های دل ماهیگیرها.نکته دیگه ای که خدمت دوستان عرض میکنم اینه که من هم مثل همه شما مشغله کاری زیادی دارم و کمتر فرصت میکنم مطالب رو بروز کنم ولی بعد از خانواده تنها عشق من ماهیگیریه که نهایت سعی خودم رو میکنم تا بتونم بهتر و بیشتر خدمت رسانی کنم.

در زیر مطلبی برگذیده از وبلاگ ایشان را باهم میخوانیم

 اشنایی با ریسه ماهیگیری جهت ماهی های تهاجمی دریا

معرفی ریسه ماهیگیری با سیم بکسل

همانطور که میدانید تقریبأ برای صید هر نوع ماهی از ریسه یا ریسه های متفاوت استفاده میشود.البته بسته به عمق،جریان و غیره؛ریسه ها نیز تغییر کوچیکی پیدا میکنند.
البته اکثر ماهیگیرها چند ریسه را آموخته تا آخر،مدام از آنها استفاده میکنند که این روش بسیار اشتباه بوده و سرانجام خستگی ماهیگیر را در بر خواهد داشت.
در این مقاله کوتاه چند نوع از ریسه های؛ صید ماهی های مهاجم را خدمت شما معرفی میکنم و امیدوارم تا در جای خود مورد استفاده عزیزان ماهیگیر قرار گیرد.

در عکس زیر ریسه ساده ای از لیدر سیمی مشاهده میکنید که به راحتی میتوانید قلاب را به یک سر قفل دار سیم لیدر متصل کنید.علاوه بر سهولت نصب،قلاب شما از استحکام بالایی برخوردار خواهد بود:

 

 


اکثر اوقات شما نمیتوانید سایز و شاید گونه ماهی را برای صید انتخاب کنید.واضح تر اینکه طعمه شما را ممکن است ماهی دیگر و از گونه ای دیگر انتخاب کند! که این دست شما نیست! در ریسه زیر از اتصال دو سیم لیدر به یکدیگر میتوانید کارایی بهتری داشته باشید که در جای خود کاربرد بالا و بهتری را برای شما به ارمغان خواهد داشت.

ماهی های سایز که دهان بزرگتری نیز دارند بعد از بلعیدن طعمه به راحتی نخ متصل به لیدر شما را پاره کرده و فرار ماهی را خواهند داشت!

از این رو با اتصال دو لیدر سیمی به هم میتوانید با اطمینان بیشتری ماهیگیری کنید:

 

 

در ریسه زیر که صرفأ برای طعمه های زنده طراحی شده یک تجربه ماهیگیری زیبا در کنار اسکله های ساحلی برای شما بهمراه خواهد داشت.

نصب وزنه در بین لیدرها،شوک آخر را به ماهی داده و نیش قلاب را در دهان ماهی به خوبی می نشاند.علاوه بر این ریسه شما در بین موج های ساحلی با حرکات سنگین تری جابجا خواهد شد:

 

 

 

ریسه زیر دقیقأ به شکل ریسه قبلی می باشد با این تفاوت که دارای دو قلاب 3 شاخه بوده که به شما این امکان را میدهد تا از قلاب بالائی به طور کامل طعمه استفاده کرده (برای جلب بهتر ماهی های سایز) و قلاب زیرین کار گرفتار کردن ماهی را  به عهده خواهد داشت:

 

 

 

در این مدل از ریسه شما میتوانید بنا به منطقه و گونه ماهی، از قلاب خار خارجی متصل به قلاب 3 شاخه استفاده کنید.قلاب های خار خارجی با کمی تفاوت از قلاب های هم شکل خود،از نیش های تیزتری برخوردارند که به محض بلع طعمه،ماهی را گرفتار خواهند کرد.فقط شما باید طعمه زنده خود را به قلاب سه شاخه متصل کنید:

طراح و نویسنده: مهدی حسین زاده

 برای ایشان ارزوی موفقیت و شادکامی داریم