کت فیش گربه ماهی یا ماهی لجن خوار

کت فیش گربه ماهی یا ماهی لجن خوار

 

از خانواده ی loricariidae بوده و قابلیت همزیستی با ماهیانی چون آنجل ،دیسکیوس و سیچلایدها باربها گورامی ها لوچ ها ودیگر ماهیان را دارا می باشد. کت فیش نیازمند آکواریوم پر گیاهی که گیاهانش دارای رشد سریع باشند می باشد. داشتن آبی با جریان ملایم باعث بوجود آمدن محیط سالم و مطلوبی برای زیست این ماهی می گردد. داشتن سنگ ها و چوب های داخل آکواریوم موجب ایجاد محیطی طبیعی و مکان های مخفی برای این ماهی می شود که این ماهی به چنین جاهای خلوت و مخفی در طول روز نیاز دارد تا خود را در آن مخفی نماید. کت فیش درطول شب فعالتر می شود و نیازمند مکان های تاریک ومخفی است که در طول روز خود رادر آن پنهان کند.

 

همرازان دات کام | Hamrazan

کت فیش گربه ماهی یا ماهی لجن خوار

برای داشتن اکسیژن کافی در تانک این ماهی فیلتراسیون مناسب بسیار حیاتی و ضروری میباشددر صورتیکه بطور مناسبی و صحیح خوب تغذیه شوند مدفوع آنها بسیار طویل و بزرگ خواهد شد که در آکواریوم تاثیر منفی گذاشته و حتما نیازمند فیلتر کردن می باشد تا بتوانید از شر این فضولات طناب مانند راحت شوید.تعویض هفتگی آب و داشتن فیلتر کفی برای رهایی از دست این پس ماندها می تواند مفید وضروری باشد.اگرکیفیت آب آنها مناسب نباشد حفره های کوچکی درروی پوسته و باله هایشان بوجود خواهد آمد و اگر اکسیژن کافی در اختیارشان نباشد خیلی بیشتر به سطح آب می آیند

اگر برای مدت زیادی در آب نسبتا سرد نگهداری شوند ممکن است به بیماری سفیدک مبتلا گردند.بیماری ها ی قارچی یکی از مشکلات گریبان گیر این ماهیها می باشد که د ر صورت بروز لکه هایی مخملی بر روی بدنشان می گردد.

یکی از علایم خارجی این بیماری قبل از بروز لکه ها بر روی بدن و باله ،حالت خواب آلودگی ،کسلی یا بی حالی ماهی است که اگر در این مرحله دما و اکسیژن آب مطلوب تر گشته و غذای مناسب کافی و مقولی در اختیار ماهی قرار گیردمی تواند تا حدود زیادی با این بیماری مقابله کرد.

کت فیش گربه ماهی یا ماهی لجن خوار

همرازان دات کام | Hamrazan

 

یکی از مسائل مهم و حیاتی این است که آیاغذای کافی در اختیار ماهی قرار گرفته است؟ کت فیش ها باید دارای شکم بسیار گرد وبرجسته باشند که اگر شکم آنها گود و میان تهی باشد غذای کافی نداشته اند

تصور غلطی که در مورد این ماهی وجود دارد این است که این ماهی از زیزه غذاهای دیگر ماهیان و با فضولات و پس ماندهای آنها تغذیه می کند ولی هرگز نباید این ها به عنوان غذا برای این ماهی تلقی شوند. تغذیه این ماهی ها عمد تا از کف آکواریوم بوده و توسط غذاهای کف رو همچون دل و جگر فریزه شده ، پلت ها و کرم خونی می باشد.

در یک آکواریوم هرگز تکثیر نمی شود. آنها در تونل ها ی حفر شده در ساحل رودخانه تخم ریزی میکنندماهی نردر این سوراخ زیرزمینی مانده و به محافظت از تخمها می پردازد.با این وجود این ماهی ها درآسیای شرقی فلوراید و در برخی نقاط کویینز لند بطور تجاری در حوضچه هایی تکثیرمی شوند.

تاحدود۲۰-۲۵سانتیمتررشد می کنند.

کت فیش گربه ماهی یا ماهی لجن خوار

 

ادامه خبر

کت فیش تمساح


کت فیش تمساح

نام : کت فیش تمساح ، کرگدن
 Rhinoceros Pleco, Alligator Pleco
نام علمی :Glyptoperichthys scrophus
نام های دیگر :Glyptoperichthys scrophus
Liposarcus scrophus

گروه : گربه ماهیان
خانواده : Loricariidae
زیستگاه : آمریکای جنوبی
خلق و خو : صلح جو
رژیم غذایی : همه چیز  خوار
مراقبت : متوسط ، ماهی جان سختی می باشد دوست دارد در روز در مخفیگاه ها پنهان شود پس توصیه می شود در مخزن مخفی گاه قرار دهید

اندازه : به 36 سانتی متر میرسند
PH: 6-7.5
دما : 22 تا 28 درجه سانتی گراد
سختی کربنات : 5 تا 20 dh
مکان جایگیری : کف
زمان فعالیت : شب کار
طول عمر : ؟ سال
حداقل اندازه مخزن : 200لیتر
تشخیص جنسیت : نامشخص
تکثیر: تا کنون با موفقیت در آکواریم تکثیر نشده است
منابع :

  
http://www.fishprofiles.com
ادامه خبر